Софийският Септември продължи затъването си и записа шеста поредна загуба.

Столичани загубиха с 1:3 от пловдивския Локомотив в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

Успехът пък е втори пореден за "железничарите" и ги изравни по точки с четвъртия Берое.

Мачът тръгна добре за тима на Септември, който успя да поведе в 18-ата минута.

Борис Галчев изведе по чудесен начин Ишмаел Байду и ганаецът отбеляза.

Преднината на тима обаче не продължи дълга, защото Парвиз Умарбаев центрира, а Анте Аралица изравни с глава.

Втората част започна перфектно за Локомотив, който стигна до обрат в 51-ата минута.

Димитър Илиев отправи слаб удар от границата на наказателното поле, но Валентин Галев не се намеси по най-добрия начин и Бирсент Карагерен вкара.

Септември се активизира и търсеше изравняване, но устремът на тима бе спрян в 79-ата минута, когато Локомотив стигна до трети гол.

Карагерен центрира, а Асен Георгиев бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара, оформяйки крайния резултат.