Ливърпул продължава със силното си представяне в Премиър лийг и записа единадесети пореден мач без загуба. Мърсисайдци надвиха Бърнли с 2:0 като гост и така поне за два днище бъдат лидер в класирането, тъй като Арсенал играе своя мач на 28 декември.

Последното поражение на "червените" в шампионата бе на 30 септември срещу Тотнъм.

Във вторник вечер на "Търф Моор" головете за гостите бяха дело на Дарвин Нунес и Диого Жота.

Уругвайският централен нападател се разписа за осми път през сезона, след като вкара още в шестата минута с далечен изстрел за 1:0. Статистиците бързо посочиха, че за последно той е вкарвал извън наказателното поле на 15 декември 2021-а, когато още играеше в Бенфика.

Вратарят на домакините Джеймс Трафорд спря на няколко пъти Харви Елиът и Мохамед Салах, предотвратявайки още попадения, но капитулира пред Диого Жота в последната минута. Елиът все пак се разписа, но от нередовна ситуация в 55-ата минута.

Алисон пък не направи нито едно спасяване през целия мач.

Ливърпул води в подреждането с 42 точки, докато Бърнли е деветнадесети с 11.