Манчестър Юнайтед обърна Астън Вила от 0:2 до 3:2 и се отърси от критики и негативни коментари поне за няколко дни.

"Червените дяволи" правят сезон, най-мекото определение за който е колеблив, но в последния мач от прочутия Боксинг дей върнаха годините назад към времената, в които никога не биваше да бъдат отписвани, независимо от резултат и съперник.

Вила поведе с 2:0 до почивката с голове на Джон Макгин и Леандер Дендонкер, а можеше да води и по-убедително. Юнайтед бе напълно надигран и "Олд Трафорд" ясно даде да се разбере, че това е неприемливо - играчите и мениджърът Ерик тен Хаг бяха освиркани при прибирането след първото полувреме.

Но Алехандро Гарначо вкара два пъти в 59-а и 71-вата минути, не и без малко късмет при второто попадение с рикошет. Веднага след него Макгин стреля в празната врата и Вила пак щеше да поведе, но Джони Евънс изчисти от голлинията. А в 81-вата минута дойде и дълго чаканият първи гол на многомилионния нападател Расмус Хойлунд, който до вчера още не се бе разписвал във Висшата лига - 3:2!

Обратът не само ще дойде като доза адреналин и позитивни емоции за отбора и феновете на Юнайтед. Той е и символно начало на нова ера за клуба, където от 23 декември официално влезе сър Джим Радклиф, придобивайки 25 процента от собствеността. Той ще поеме футболните операции, трансфери, първи отбор, академия, стадион и тренировъчна база, като се чакат инвестиции за милиарди евро.

Юнайтед е шести с 31 точки, а Вила остава трети с 39. Води Ливърпул с 42 от 19 срещи, Арсенал е втори с 40, но и изигран мач по-малко. Тотнъм има 36 (също от 18 двубоя), Манчестър Сити е с 34, но е изиграл само 17 мача.