Ливърпул постигна разгромна победа с 4:0 над сръбския шампион Цървена Звезда в мач от група "С" на Шампионска лига.

Миналогодишният финалист не срещна никакви трудности срещу далеч по-скромния си противник.

Английският тим имаше тотално превъзходство през всичките 90 минути, а четирите гола бяха най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат към Белград.

Атомното трио на мърсисайдци се развихри още в 20-ата минута, когато Роберто Фирмино успя да открие.

Бразилецът получи топката на дузпата, завъртя сръбски бранител и безпроблемно отбеляза.

В последната минута на първата част Мохамед Салах успя да покачи преднината на Ливърпул.

Топката стигна до египтянина след перфектна бърза атака и той нямаше проблем да удвои.

Салах вкара втория си гол в мача в 51-ата минута от дузпа. 20 по-късно мърсисайдци отново получиха право да изпълнят наказателен удар, но Садио Мане изпусна.

Той все пак успя да се разпише малко по-късно, оформяйки крайното 4:0.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Другият мач в групата бе далеч по-оспорван.

В него мултимилионната селекция на ПСЖ посрещаше Наполи.

Двата тима завършиха наравно 2:2, като драматични изравнителен гол за домакините падна в 93-ата минута.

Италианците успяха да открият чрез Лоренцо Инсиние през първата част, а след час игра Марио Руй си вкара автогол за 1:1.

Белгийската звезда на гостите - Дрис Мертенс, успя отново да ги изведе напред.

Така дойде 93-ата минута, в която магията на Анхел Ди Мария успя да спаси парижани от загубата.