Барселона продължи перфектното си представяне в Шампионска лига, побеждавайки италианския Интер с 2:0 в мач от група "В" на турнира.

Домакините бяха без контузената си суперзвезда Лионел Меси, който наблюдаваше срещата от трибуните.

Въпреки това каталунците контролираха изцяло срещата и заслужено се поздравиха с успеха, дошъл след попадения на Рафиня и Жорди Алба.

Двубоят започна в спокойно темпо. Домакините владееха топката, но не успяваха да превърнат продължителното си разиграване в опасно положение.

Първият добър шанс дойде в 18-та минута, когато централният бранител Клеман Ленгле се извиси след корнер и отправи опасен удар с глава, но Ханданович спаси.

Каталунците все пак успяха да стигнат до гол в 32-ата минута. Тогава Луис Суарес с отличен пас намери Рафиня, а бразилецът вкара на доскорошния си клуб, където прекара първите 6 месеца от годината.

Снимка: АР/БТА

До края на полувремето Барса продължи да владее инициативата, а в продължението топката като по чудо не влетя във вратата, след като удар на Коутиньо рикошира в гърба на Миранда.

Единственото, с което Интер се отчете през първата част бе далечен удар на Весино, но след почивката нещата се промениха.

Италианският тим започна агресивно, а влезлият като резерва Политано значително раздвижи играта.

Той пусна чудесен пас към Перишич, който каталунския вратар пресече със сетни сили, а малко по-късно отправи опасен удар, минал над вратата.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Барса от своя страна отговори с два чудесни шанса, открили се пред Суарес и Ленгле, но и в двете ситуации Ханданович спаси.

Опасните атаки на каталунците продължиха, а Ханданович отново трябваше да се намесва решително след удар на Суарес. Секунди по-късно пък Коутиньо разтресе гредата на Интер, но резултатът остана 1:0.

Барселона все пак успя да стигне до търсения втори гол, който да убие интригата в срещата.

Той падна 5 минути преди края, а негов автор бе Жорди Алба.

Крайният бранител бе изведен на чудесна позиция от Ракитич и не сбърка, оформяйки крайния резултат.

Така Барселона продължава да заема първата позиция с 9 точки от три мача, докато Интер остава втори с 6 пункта.