Ливърпул постигна убедителна домакинска победа на "Анфийлд" с 3:0 над Брентфорд в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.

Хората на Юрген Клоп показаха добро ниво и по този начин събраха актив от 27 точки, за да се изкачат на второто място в класиране. Със същия актив е лидера Манчестър Сити, който тази вечер гостува на Челси, както и третият Арсенал.

Два гола за мърсисайдци вкара Мохамед Салах, а един добави Диого Жота.

През първата част пък две попадения на Дарвин Нунес бяха отменени заради засада преди той да даде хубава асистенция на Салах в 39-ата минута и резултатът да бъде открит.

В 62-ата минута египтянинът вкара отново, като ключова роля имаше Константинос Цимикас, който достигна една топка на аут линията и я центрира към съотборника си на далечната греда, за да бъде вкарана във вратата с глава.

Крайното 3:0 оформи Жота в 74-ата минута с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Така Ливърпул продължава да е безгрешен на "Анфийлд" след шест поредни победи през сезона. Брентфорд прекъсна серията си от три поредни успеха, но остава на задоволителната 10-а позиция в таблицата с 16 точки.