Дерби №150 между Левски и Ботев Пловдив в елита на българския футбол не излъчи победител, като двата тима завършиха наравно 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в 17-ия кръг.

"Канарчетата" прекъснаха серията от пет поредни загуби в това съперничество, а "сините" на Николай Костов продължават серията си без победа в първенството, като тя вече наброява четири срещи.

Двубоят беше много интересен, а резултатът сякаш е справедлив, макар и двата отбора да имаха възможност да стигнат до победно попадение. Левски поведе в началото на мача, а в Ботев изравни на старта на второто полувреме. След това дузпа за гостите беше отменена, а домакините удариха греда.

В класирането Левски вече е на десет точки от лидера ЦСКА, като се намира на шесто място с 28 точки. Ботев остава десети с 20 точки.

Снимка: БТА

Секунди преди началото на срещата играчите и феновете на двата отбора отдадоха почит към бившия треньор на "канарчетата" Ферарио Спасов с минута аплодисменти.

Левски успя да поведе в 18-ата минута точно докато феновете скандираха срещу ръководството на Българския футболен съюз. Случи се след центриране от корнер на Марин Петков и много мощен удар с глава на Цунами. Подреждането на отбраната на Ботев беше под всякаква критика, тъй като още двама играчи имаха възможност да засекат топката.

Логично бе двубоят да стане по-отворен след попадението, но вместо това се получи точно обратното. До края на полувремето преобладаваха сблъсъците в центъра на терена, а голови положения липсваха.

Снимка: БТА

Изключение направиха удар на Антоан Бароан, който прелетя над вратата и опит на бразилеца Роналдо да си изпроси дузпа в другото наказателно поле.

Феновете на Ботев избухнаха в началото на второто полувреме, когато техният тим изравни резултата. Антоан Бароан получи зад защитата и от трудна позиция успя да насочи топката само с едно докосване, за да преодолее Пламен Андреев. Първоначално бе отсъдена засада, но ВАР потвърди попадението.

Левски беше в шок и това си пролича в 65-ата минута, когато направи дузпа чрез Патрик-Габриел Галчев. Десният бек на "сините" изрита Янис Карабельов в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка. След разглеждане с ВАР обаче промени решението си, а ситуацията остава много спорна. Малко след това и "сините" поискаха дузпа отново чрез Роналдо, но такава пак не бе отсъдена.

Снимка: БТА

Ботев остана вдъхновен и бе близо до гол на капитана си Ивелин Попов, който отправи силен удар от границата на наказателното поле, за да последва спасяване на Пламен Андреев.

"Сините" също се разминаха с попадение в 79-ата минута, когато Рикардиньо стреля по земя, а топката срещна страничната греда. В ответната атака "жълто-черните" изпуснаха златен шанс за 2:1, когато Антоан Бароан излезе очи в очи срещу Пламен Андреев, но не успя да го преодолее.

В заключителните моменти съдията даде 9-минутно продължение, но в него и двата отбора по-скоро гледаха да не допуснат попадение.