Ливърпул стана последният полуфиналист в турнира Карабао Къп, след като с лекота разби с 5:1 Уест Хам на "Анфийлд" в 1/4-финал, който по никакъв начин не оправда прогнозите за равностойност и оспорваност.

Доминик Собослай откри резултата в 28-ата минута, а през второто полувреме тимът на Юрген Клоп отбеляза още четири гола. Къртис Джоунс удвои в 56-ата, а Коди Гакпо отбеляза третото попадение в 71-вата минута.

Джаръд Боуен намали в 77-ата, но пет минути след това Мохамед Салах възстанови преднината на домакините от три гола. Къртис Джоунс отбеляза втория си в 84-тата минута, с което оформи крайния резултат.

Фулъм, Мидълзбро и Челси са останалите полуфиналисти в турнира. Жребият бе изтеглен след края на двубоя - Ливърпул ще срещне Фулъм в два полуфинални дуела, а Боро ще играе с Челси.

Мърсисайдци са най-успешния клуб в надпреварата, като до момента имат девет трофея.

Успехът пък дойде точно преди ключовото шампионатно дерби с Арсенал през уикенда.

Преди двубоя на "Анфийлд" "артилеристите" са лидер с една точка пред тима на Юрген Клоп.