Хари Кейн прави страхотен сезон в Германия, а и се готви за първата "нормална" Коледа във футболната му кариера.

Английската деветка заби страхотен гол за Байерн при победата с 2:1 на терена на Волфсбург в последния кръг от Бундеслигата преди паузата. Хари наниза топката в горния ъгъл от 25 метра за 0:2, след като Джамал Мусиала бе открил за гостите.

Това е попадение №21 в Бундеслигата за сезона за Кейн, в едва 15 мача! Общо головете му са 25 във всички турнири.

"Нямам търпение за празниците, семейството ми е тук най-после и ще прекараме много време заедно - доволен бе англичанинът след мача. - Ще имаме и няколко дни на топло място, за да пратя снимки на приятелите ми у дома и бившите съотборници от някой плаж."

Шегата настрана - Бундеслигата се подновява на 12 януари, а дотогава бившият тим на Кейн - Тотнъм, например, ще играе 5 мача. Четири в първенството и един за Купата на ФА.

В Англия това е най-натовареното време от сезона, а Хари го знае добре - той има общо 26 гола по празниците. Сега ще си гледа семейството и четирите деца на почивка, докато на Острова не спират да играят.

Но Байерн няма да е първи по Коледа.

Леверкузен разби гостуващия Бохум с 4:0, като Патрик Шик се отчете с хеттрик.

Снимка: AP/БТА

Чехът се върна на терена преди седмици, след като страдаше от серия травми, а това са първите му голове в първенството за сезона.

Байер на Чаби Алонсо води с 42 точки и все още без загуба. Байерн е втори с 38, но и мач по-малко. Щутгарт е трети с 34, а РБ Лайпциг ще зимува четвърти с 33.