Ливърпул най-сетне спечели във Висшата лига през 2023 година, а това дойде във възможно най-сладкият момент - градското дерби.

В него Ливърпул надви Евертън с 2:0 и зарадва "червената" част на града, която в последните седмици нямаше особени поводи за радост.

През 2023-а Ливърпул бе изиграл седем двубоя, от които имаше победа само в този срещу Уулвърхемптън за Купата на Англия, докато във Висшата лига активът бе три поражения и едно реми.

Днес обаче първият гол на Мохамед Салах за новата година и дебютният гол на Коди Гакпо с червения екип донесоха радостта на "Анфийлд".

След равностойно начало на мача, при което дори Евертън изглеждаше по-опасният тим, откриващият гол падна след луди 13 секунди, доменстриращи колко невероятен може да е футболът.

При центриране от корнер играч на Евертън нацели страничната греда на вратата на Ливърпул, а това даде старта на брилянтна контраатака, при която Дарвин Нунес домстрира скоростта си, подаде към Салах, а египтянинът се разписа за 1:0.

С тази преднина Ливърпул се оттегли на почивката, а втората част започна по мечтания за тима начин.

Само четири минути след началото му, новото попълнение Коди Гакпо получи топката на празна врата и отбеляза дебютния си гол за Ливърпул, на фона на критиките след няколкото му неубедителни двубоя.

Вторият гол сякаш пречупи съпротивителните сили на Евертън и Ливърпул спокойно удържа своя аванс, като дори имаше няколко шанса да вкара и трети гол.

С трите точки Ливърпул се изкачи до деветото място с 32 точки, докато Евертън остава в зоната на изпадащите с едва 18 пункта.