Локомотив Пловдив победи Етър с 3:0 в домакинство, което откри 24-ия кръг в efbet Лига.

"Смърфовете" вкараха три гола през второто полувреме и затвърдиха ужасяващата форма на болярите, която вече включва десет мача без успех.

Днешният мач бе малко по-специален за домакините, тъй като в същия ден техният наставник Александър Томаш и екипът му подписаха нови договори, които ще ги оставят на Лаута до 2026 година.

През първата част Етър се справи в защита, макар да имаше опасности пред неговата врата, включително и една греда след далечен удар на Бабакар Дион.

В 60-ата минута логичното се случи и Локо поведе с гол на капитана Димитър Илиев, който получи асистенция от Мичи Нтело.

Самият Нтело удвои аванса на "смърфовете" в 78-ата минута, като получи центриране и надигра Георги Александров преди да разстреля Мартин Величков от близка дистанция.

Третото попадение падна в 4-минутното продължение на срещата, а негов автор бе левият бек Ангел Лясков. Той проби между двама бранители и стреля точно от малък ъгъл.

Така Локо се върна към победите след две поредни поражения и е пети с 44 точки. Етър остава на дъното с 10 точки, като не успя да вкара гол в осмо поредно гостуване.