Барселона отново не впечатли с играта си, но измъкна победа с 1:0 на "Монтжуик" срещу гостуващия Майорка в 28-ия кръг на Ла Лига.

По този начин каталунците събраха актив от 61 точки и поне временно изпревариха Жирона за второто място, като са с две повече. Към момента изостават с пет от Реал Мадрид, който в неделя приема Селта.

Единственото попадение в Барселона падна в 73-ата минута и бе дело на 16-годишния суперталант Ламин Ямал със страхотно фалцово изпълнение.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Младокът беше най-активният играч на каталунците и 15-ина минути преди гола нацели греда с идентично изпълнение.

През първото полувреме пък домакините изпуснаха и дузпа, отсъдена с ВАР за нарушение срещу Рафиня. Илкай Гюндоган направи пропуска от бялата точка.

Финалистът за Купата Майорка също имаше един, два добри шанса, но не се възползва. Островитяните са 14-и в класирането с 27 точки.