Локомотив София спечели с 1:0 столичното дерби със Славия от 24-тия шампионатен кръг. Двубоят на стадиона в "Надежда" бе съпътстван от скандали и много нерви, като в крайна сметка радостта бе за домакините.

Ключова за развоя на мача се оказа ситуация в 53-тата минута, когато "белите" излязоха напред в резултата. Тони Тасев се разписа след самостоятелен рейд, но след гола реферът Красен Георгиев преразгледа ситуацията с VAR.

И в крайна сметка отмени гола заради нарушение на централния нападател на Славия Владимир Николов.

Шокът за Славия стана двоен, защото само минута по-късно Карлос Франса отбеляза за Локо София след разбъркване в наказателното поле.

Булфото

Интересното е, че двубоят се игра цели 13 минути след края на редовното време. Причина за дългото продължение стана фактът, че от агитката на домакините запалиха множество димки, които бяха точно пред една от камерите за VAR и по регламент реферът трябваше да спре мача, докато димът се разнесе.

Бесен от отсъжданията на съдията пък, след края на срещата треньорът на Славия Златомир Загорчич налетя на бой. Той обаче бе удържан от треньора на вратарите Радостин Станев, преди да успее да стигне до рефера.

С успеха Локомотив остава девети във временното класиране с 34 точки, но вече се доближи сериозно до борещите се за Европа. Славия е шести с четири пункта повече.

Това бе последен мач преди паузата за двата тима, които след малко повече от две седмици ще си дадат нова среща в "Надежда", но в мач за Купата.