Локомотив София и Славия завършиха наравно 1:1 на стадиона в квартал "Надежда" в среща от третия плейофен кръг за отборите от седмо до десето място.

"Железничарите" пропуснаха да победят своя съперник за трети пореден път през тази година, като допуснаха късно попадение, донесло точката за "белите".

Двата тима прекъснаха дълга серия от 19 поредни мача, в които винаги един от тях побеждаваше и това е първо равенство между тях от 13 години. Точката идва добре дошла за Славия на Ангел Славков. Тимът е седми с 54 точки води убедително на осмия Арда с осем точки, като е близо до бараж за участие на европейските клубни турнири. Локомотив е девети с 42 точки, на четири зад Арда. Днес кърджалийци приемат Ботев Пловдив.

Иначе Локомотив, който изненада Ботев в миналия кръг, поведе в 24-ата минута със страхотно изпълнение на Дейвид Малембана от пряк свободен удар.

След това Славия имаше изгодни ситуации да изравни до края на полувремето, но вратарят Бубакар Гайе спаси удар с глава на Тони Тасев.

В 79-ата минута Венцислав Керчев опита центриране, но се получи опасен удар и Гайе направи още едно супер спасяване.

Все пак в 85-ата минута късметът се усмихна на Славия. При поредната опасна атака Иван Минчев и Тони Тасев направиха двойо подаване преди бившият играч на Берое да стреля и да се получи лек рикошет, който прати топката в ъгъла за 1:1.

Задачата за "железничарите" се усложни допълнително в 88-ата минута, когато Селсо Рапосо направи грубо нарушение и получи втори жълт картон.