Локомотив (Сф) победи като гост Хебър с 1:0 в първия мач след подновяването на сезона в efbet лига.

Единственото попадение дойде още в 5-ата минута, когато бразилецът Франса се откъсна сам срещу вратаря и вкара прецизно в далечния ъгъл.

Домакините имаха отлични шансове за изравняване преди почивката, но ги изпуснаха, като най-доброто положение бе пред Георги Вълчев.

Той обаче не успя да вкара от няколко метра с глава, като вратарят на гостите Александър Любенов спаси.

След почивката задачата на Хебър се усложни заради червен картон на Архан Юсуф, който спря непозволено откъсващ се нападател на Локо.

Така домакините, които започнаха пролетта с огромни проблеми извън терена и неясно бъдеще като финансиране, допуснаха и поражение от пряк конкурент в битката в долните етажи на класирането.

С победата Локо има 22 точки и изпревари Хебър, който остава с 20.