Лудогорец спечели с 2:0 гостуването на Ботев Пловдив в мач от 24-тия шампионатен кръг.

Трите точки бяха изковани още преди почивката с голове на Квадво Дуа (13) и капитана Якуб Пьотровски (27).

Минута преди края пък попадение на Дуа беше отменено заради засада.

За цял мач домакините отправиха само два удара - в края на двете полувремена чрез Ивелин Попов и Димитър Папазов.

С успеха на стадион "Христо Ботев" Лудогорец дръпна на върха в класирането с три точки аванс и мач по-малко от Черно море и ЦСКА.

Победата обаче беше помрачена от контузията на Тодор Неделев, който си спечели титулярно място в състава на "орлите" след подновяването на първенството.

Преди травмата Неделев си позволи заяждане с феновете на Ботев. Въпреки това голяма част от тях го изпратиха с аплодисменти при напускането му на терена.