Родният шампион Лудогорец постигна ценна победа с 1:0 над Берое в дерби от 15-ия кръг на Първа лига.

Успехът увеличи преднината на тима в класирането. Разградчани имат 3 точки повече от втория ЦСКА и 4 повече от третия Левски.

В герой за Лудогорец се превърна Джоди Лукоки, който вкара единствения гол в мача в 81-ата минута.

Холандското крило се възползва от чудесно центриране на Натанаел и засече атрактивно топката с глава.

До попадението Лудогорец бе по-активният отбор, но рядко застрашаваше добре защитаващият се тим от Стара Загора.

Изглеждаше сякаш мачът отива към закономерно 0:0, но шампионите стигнаха до успеха.

Една от най-спорните ситуации в мача пък дойде в 19-ата минута, когато Борислав Цонев от състава на гостите бе изведен сам срещу вратаря, но съдията отсъди засада, която повторенията показаха, че не съществува.

Берое обаче не показа достатъчно в офанзивен план и не създаде нови опасности пред Ренан.

Днешното поражение е едва второ за Берое от началото на сезона. Последната загуба на отбора бе на 1 септември, когато отстъпи с 0:1 на "Герена".