Отборът на Лудогорец спечели своята девета поредна титла на България.

Разградчани победиха Берое с 2:1 в мач от първия плейофен кръг на Първа лига, като трите точки бяха достатъчни на тима да си подсигури титлата, при оставащи четири мача до края.

По този начин Лудогорец израни рекорда на ЦСКА от девет поредни титли, поставен между 1954-а и 1962-а.

Впечатляващото при разградчани е, че тимът е триумфирал с титлата при всяко свое участие в елита на България.

През настоящия сезон лудогорци нямаха особена конкуренция от своите преследвачи, като след изиграни 27 кръга, все още нямат загуба.

Серията без поражение в първенството за играчите в зелено продължава вече над година. За последно Лудогорец загуби от Черно море на 26 април 2019-а, като от онзи мач последваха 32 двубоя без загуба за шампионите.

Днес те се нуждаеха само от точка срещу Берое, за да подпечатат титлата си, но го направиха както подобава - с победа. За първи път от доста време на стадиона бе и Кирил Домусчиев, който се наслади на успеха на своя тим.

Успехът обаче не дойде никак лесно. Подобно на последнтие си мачове, разградчани сякаш не играеха на максимума от своите възможности, което можеше да им изиграе лоша шега.

Берое от своя страна разиташе предимно на контраатаки, като при една от тях Алиуне Фал успя да открие. В 28-ата минута той се използва от неразбирателство в отбраната на домакините и изведе тима си напред.

Снимка: Bulphoto

През тази първа част Лудогорец така и не успя да стигне до чиста голова възможност.

Второто полувреме обаче бе коренно различно. В него Лудогорец имаше тотална доминация и бързо стигна до заслужен обрат.

В 60-ата минута Каули изравни с хубав удар от границата на наказателното поле, а по-малко от две минути по-късно, Мавис Чибота изведе шампионите напред.

Лудогорец можеше да направи успеха си по-убедителен, но играчите на домакините направиха няколко сериозни пропуска, които в крайна сметка не се оказаха фатални.

Двубоят завърши при този резултат, което подпечата доминацията на разградчани у нас за девета поредна година.

След края на мача изпълнителният директор на тима Ангел Петричев сподели:"Емоциите са както всеки път, когато станем шампиони. Зад една титла се крие винаги много труд, нерви, лишения. Щастливи сме, че отново сме на върха. Оценката ми е положителна, нямаме загуба през този сезон. Падат рекорди след рекорди, изравнихме вече този на ЦСКА за девет титли.

Искахме да завършим сезона по най-добрия начин - с победа над Берое, и да подготвяме тържествата. Важно беше да се интегриран новите попълнения, които освежиха отбора. През сезона те започнаха да доказват, че има място в отбора. Ситуацията преди евротурнирите е необичайна, всички са на мнение, че това е труден ребус за решаване, надяваме се да го решим. Ще е трудно да се решава всичко в един мач до плейофите. Лудогорец е кален отбор, смело напред. Сега - атака на Шампионската лига. Целите ни са заложени от собствениците, нямаме право да се отклоняваме от тях. Първото място е целта в България, Шампионската лига - в Европа".