Лудогорец постигна много важна победа с 2:0 срещу финландския ХИК Хелзинки в четвъртия кръг от груповата фаза на Лига Европа.

След като преди седмица разградчани стигнаха само до равенство срещу този съперник далеч на север, този път показаха много по-добро лице и спечелиха напълно заслужено. Попаденията вкараха Дени Групер през първото полувреме и Рик Джонатан през второто.

Отборът на Анте Шимунджа напълно доминираше своя съперник, който само преди дни стана шампион на Финландия. Българският шампион отправи над 20 удара, а успехът му му носи актив от седем точки и второ място в класирането. Това е с три по-малко спрямо лидера Бетис и също толкова повече спрямо третия Рома.

"Орлите" и "римските вълци" почти сигурно ще се борят за второто място в групата, като в следващия кръг Лудогорец приема Бетис, а Рома гостува във Финландия. Срещата от последния кръг между хората на Жозе Моуриньо и тези на Шимунджа почти сигурно ще е директен сблъсък за второто място в групата, което дава право за участие в 1/16-финалите в турнира. Ако все пак Лудогорец не успее и завърши трети, вече има гарантирано участие в елиминациите на Лигата на конференциите.

Снимка: БТА

Тимът на Шимунджа продължава да играе много силно в Разград през този сезон, като това е пета победа в шест европейски мача. Освен всичко тя дойде без участието на българската звезда на тима Кирил Десподов, който изненадващо бе оставен на пейката.

Двубоят днес започна с много физически сблъсъци между футболистите, които показаха, че съперниците са готови да влязат твърдо.

В деветата минута Каули Оливейра пусна много хубав извеждащ пас зад защитата за Бърнард Текпетей, но вратарят Конър Хазард излезе предвидливо и пресече.

В 21-ата минута Антон Недялков бе много близо до великолепен гол, след като нацели добре топката от воле от границата на наказателното поле, но за съжаление тя мина покрай дясната греда. Домакините определено държаха инициативата.

Снимка: БТА

Лудогорец притисна своя съперник и затегна обръча, което логично даде резултат в 38-ата минута. Якуб Пьотровски пусна пас към левия бек Дени Групер и той опита удар от малък ъгъл. Последва много слаба намеса на вратаря, чрез която той отклони топката в мрежата си - 1:0.

В началото на втората част имаше напрежение пред вратата на разградчани. Сантери Хостика получи пас по земя и опита удар от малък ъгъл, като голът беше предотвратен от Сисиньо, който протегна крак и спря топката пред гол линията.

В 61-ата минута супер пробив от левия фланг доведе до възможност за Каули Оливейра, който стреля силно от границата на наказателното поле, но отново не намери целта. Бразилецът имаше няколко такива възможности в мача.

Снимка: БТА

В 64-ата минута Хостика от гостите направи огромна грешка, като загуби топката от Бърнард Текпетей, който се втурна напред с бясна скорост и излезе сам срещу вратаря. Вместо обаче да стреля реши да залъгва. Подаде на Рик Джонатан и бразилецът стреля по земя между вратаря и защитник за 2:0.

До края на мача Лудогорец продължи да доминира и отправи няколко точни удара, но в обсега на вратаря.

В края на мача гол на домакините бе отменен заради засада, а Юка Райтала бе изгонен с втори жълт картон заради удар срещу резервата Спас Делев.