Лудогорец успя бързо да се върне на победния път, след като преди дни бе елиминиран в квалификациите за Шампионската лига от словенския Олимпия.

"Орлите" нямаха никакви проблеми при визитата си на Ботев Враца и спечелиха убедително с 5:0.

Треньорът Ивайло Петев даде шанс на голяма част от резервите, но и това бе достатъчно за изразителния успех. Като интригата в мача на практика умря още в осмата минута, когато новото попълнение Руан вкара дебютния си гол за шампионите.

Малко след това пък врачани останаха с човек по-малко на терена. Диого Барбоса влезе на шпагат в краката на Кайо Видал, а съдията Георги Гинчев първоначално му показа само жълт картон. След консултация с VAR обаче реферът промени решението си и изгони халфа на Ботев с директен червен картон:

Така до края на мача на практика на терена имаше само един отбор, а през втората част имената си в списъка с голмайсторите добавиха Франсиско Гомес, Педриньо, Аслак Фон Витри и влезлият като резерва Кирил Десподов. Особено комично бе третото попадение за гостите, дошло след безумна грешка на вратаря на "Ботев" Красимир Костов.

Така Лудогорец взе безпроблемни 3 точки и вече има 6 на четвъртото място, като е с мач по-малко. Следващото изпитание пред "орлите" е двубой с казахстанския Астана от трети предварителен кръг на Лига Европа.

Ботев Враца пък остава на десетото място с 3 точки от 3 мача.