Лудогорец завоюва равенство 1:1 при гостуването си на ЦСКА (Москва) в петия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

В другата среща от групата Ференцварош завърши драматично 2:2 с Еспаньол, което означава, че разградчани ще се нуждаят от точка при заключителното домакинство на унгарците, за да се класират в елиминациит февруари.

Отборът на Станислав Генчев предимно се защитаваше в Москва, но го направи качествено и може да е радостен от представянето си срещу съперник, който искаше да отмъсти за онова срамно 1:5 в Разград.

Шампионите на България са  в много по-добра ситуация, след като Еспаньол изравни на Ференцварош в 96-та минута, като преди това допусна гол от дузпа в 92-ата. Съдбата и тази вечер бе с отбора на Станислав Генчев.

Срещу ЦСКА Лудогорец имаше шанс и да спечели при различни обстоятелства, но московският тим повече може да съжалява, че не стигна до успеха, защото бе много по-активен в атака.

Първото полувреме в Москва мина на високо темпо и ситуации пред двете врати определено не липсваха. Московчани бяха много по-активни, а разградчани разчитаха на контраатаки.

В началото двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Никола Влашич и Марселиньо. В 22-та минута Влашич направи голям пропуск, когато стреля много високо след пас на Марио Фернандес.

Малко след това Пламен Илиев трябваше да прави важно спасяване след удар на Кристиан Бистрович. На другата врата и Акинфеев се прояви след силен удар на Кешеру.

Снимка: AP/БТА

Втората част също започна с натиск на "армейците", но Лудогорец имаше огромен шанс. В 50-та минута Джоди Лукоки направи един от най-големите пропуски в мача. Той получи великолепен далечен пас от Клаудиу Кешеру, но стреля неточно от воле непосредствено пред вратата.

В 58-та минута Лудогорец изкара голям късмет, когато пас на Сигурдсон изведе Чалов сам срещу опразнената врата, но топката му дойде твърден напред.

В 66-та минута дойде моментът на разградчани. Дълго подаване бе пратено към Вандерсон, който с едно докосване гениално отклони към Кешеру. Румънецът отбеляза четвъртия си гол в турнира, за да открие резултата.

ЦСКА тръгна в атака в следващите минути и сякаш заслужено изравни в 76-та минута. След многоходова комбинация резервата Илзат Ахметов намери Чалов пред вратаря. Ударът отблизо срещна тялото на Пламен Илиев, но въпреки това влетя в мрежата 1:1.

Секунди по-късно "армейците" вкараха още едно попадение чрез Чалов, но то правилно бе отменено заради засада на реализатора Чалов.

В последните 10 минути ЦСКА тръгна в атака на принципа "всичко или нищо", но за щастие защитата на Станислав Генчев се справи с голямото напрежение и може да е доволен от крайния резултат.