Лудогорец не успя да спечели пети мач от общо 12 от началото на сезона, като стигна само до 0:0 при гостуването си на Арда в Кърджали.

Домакините, които са една от приятните изненади на кампанията, заслужиха престижния резултат с много здрава битка и хубава атмосфера на "Арена Арда", като феновете платиха само по 1 лев за билети.

С равенството кърджалийци затвърдиха позициите си в челната шестица, като я затварят с 23 точки, а Лудогорец е с една повече. И двата тима са с два изиграни мача по-малко спрямо лидера Локомотив Пловдив, който е с 30 точки.

Лудогорец очаквано превъзхождаше в срещата и отправи над 20 удара, но само два от тях намериха очертанията на вратата. Голови ситуации не липсваха и пред домакините.

Първата по-изгодна обаче бе пред шампионите още в четвъртата минута, когато след грешка на Радослав Цонев, новото попълнение на разградчани Мунир Шуиар стреля на сантиметри от гредата.

През втората част здравата битка продължи, а Тонислав Йорданов направи пропуск в нейното начало.

Една от най-добрите възможности пред Лудогорец се откри пред резервата Спас Делев, който отправи с глава един от двата точни удара, но Анатолий Господинов спаси.

Арда можеше да открадне точките в 87-ата минута, когато Ел Мами Тетах отправи хубав прехвърлящ удар по диагонала и топката срещна гредата.

Въпреки пропуснатата възможност тимът от Кърджали продължава да е непобеден на своя терен след четири победи и две равенства.