След 13 мача в Първа лига, в които Черно море не допусна поражение от началото на сезона, първото дойде на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Левски спечели битката с "моряците" с 1:0 благодарение на красиво попадение на Джавад Ел Джемили в 58-ата минута. Гостите трябваше да играят голяма част от мача с човек по-малко заради червен картон на Влатко Дробаров в 22-ата минута.

С победата си "сините" поне за няколко часа изпревариха Лудогорец и са четвърти с 26 точки, на четири от лидера Локомотив Пловдив и с изигран мач по-малко. Черно море остава втори с 29 точки.

Левски започна по-активно двубоя и можеше да поведе в осмата минута, когато получи златна възможност. Иван Дюлгеров и Цветомир Панов направиха колективна грешка, която позволи на Роналдо да стреля на празна врата, но бразилецът се подхлъзна и не се възползва от ситуацията.

Снимка: БТА

В 12-ата минута отново Роналдо застраши вратата на гостите, след като стреля с глава, но ударът му бе спасен лесно от Дюлгеров.

Ключовият момент дойде в 22-ата минута, когато Влатко Дробаров от гостите беше изгонен с директен червен картон. Той направи лошо докосване и в опита да си върне топката, влезе остро в краката на Джавад Ел Джемили. Първоначално му бе показан жълт картон, но след разглеждане с ВАР Никола Попов вдигна червения.

Снимка: БТА

Това сякаш мотивира "моряците" да играят още по-организирано в защита и до края на полувремето те не допуснаха нито една опасност.

Левски се нуждаеше от нещо специално, за да пробие защитния блок на гостите и го получи в 57-ата минута. Ел Джемили получи топката и проби до границата на наказателното поле, като отправи страхотен изстрел, който влетя под напречната греда. До голяма степен и вратарят Дюлгеров имаше вина за попадението, защото докосна топката, но не успя да я отрази.

"Моряците" далеч не бяха лишени от шансове да изравнят резултата след това. Направиха няколко опасни атаки като в 74-ата минута при една от тях Брено Тейшейра проби по десния фланг и стреля силно, но над вратата. Левски отвърна с хубава акция от ляво и двойно подаване между Цунами и Уелтън, като вторият пропусна.

До края на срещата Левски опази аванса си, като най-интересното на терена бяха няколко сблъсъка, които нажежиха страстите.