Родният шампион Лудогорец имаше много по-труден мач, отколкото очакваше във фазата на 1/16-финалите от Купата на България.

Разградчани победиха с 2:0 аматьорския Розова долина при гостуването си в Казанлък, като до последната 90-а минута, аванса на шампионите бе само от един гол.

Освен, че успехът дойде много трудно, той бе гарниран и от червен картон за домакините още през първото полувреме.

Макар да игра около 50 минути с десетима на терена, храбрият отбор на Розова долина показа страхотен характер и не се даде лесно на далеч по-класния си опонент.

Очевидно в голям период от мача Лудогорец си мислеше, че на шега ще се справи с отпора на домакините, а когато пък опитваше да вдигне оборотите и да атакува по-сериозно, отлично подредените в отбрана играчи от Казанлък успяваха да се справят.

Те се пропукаха само в една ситуация - в 59-ата минута, когато Якуб Пьотровски отправи удар, а рикоширалата топка отиде в Димитър Илиев и появилият се от пейката играч отбеляза.

При гола домакините имаха доста сериозни претенции, че Димитър Илиев е бил в положение на засада, но повторенията показаха, че така няма.

Претенциите на играчите и публиката в Казанлък обаче бяха съвсем основателни в края на първата част, когато Венцислав Иванов за втори път получи жълт картон и бе изгонен.

Това се случи за нарушение в противниковата половина, при което реферът първоначално нямаше никакво намерение да дава картон, но около 20 секунди по-късно промени решението си и изгони играча на Розова долина. Със сигурност отсъждане, което бе доста пресилено.

През тази първа част домакините не позволяваха на Лудогорец да достигне до вратата им, като съвсем заслужено удържаше нулевото равенство.

С човек по-малко на терена за домакините положението стана много по-тежко, като освен инкасираният гол, на два пъти вратарят и веднъж гредата спасиха Розова долина.

В последната минута на мача Лудогорец успя да вкара и втория гол на успокоението - доста по-късно от очакваното. Вкара го Рик Джонатан, за да оформи крайния резултат.

Но третодивизионният тим няма от какво да се срамува, защото изигра страхотен мач срещу Лудогорец, предвид разликата в класите и финансите между двата клуба, както и предварителните очаквания за разгром.

Така Лудогорец продължава напред към осминафиналите, където очаква победителя от утрешния мач между Вихрен (Сандански) и Левски.