Лудогорец победи с 2:1 ЦСКА в дербито на кръга от Първа лига, противопоставящо два от основните претенденти за титлата.

Шампионите затвърдиха тенденцията и за четвърти пореден път взеха мача си за първенство срещу ЦСКА у дома, но това изобщо не дойде по категоричния начин от последните, най-вече от игрова гледна точка.

Лудогорец взе мача след два гола с два точни удара до 90-ата минута, докато ЦСКА бе по-добрият тим през доста сериозна част от мача.

Спокойно може да кажем, че това бе един от най-силните мачове за ЦСКА на Саша Илич, но неприятната новина за феновете е, че след поражението от Левски с 0:2 във Вечното дерби, сега "червените" не взеха точка от нов мач срещу директен конкурент.

"Червените" имаха редица голови шансове, може би повече чисти положения от последните няколко си мача взети заедно, но успяха да вкарат само един гол.

Лудогорец от своя страна пък изтръгна победата след четири поредни мача без победа, а трите точки пратиха разградчани на второто място, на точка зад лидера ЦСКА 1948, но и с две срещи по-малко. ЦСКА пък ще посрещне следващия кръг от третата позиция, с точка зад днешния си опонент.

Двубоят започна перфектно за разградчани, които успяха да открият резултата още в деветата му минута, подобно на развоя от мача с ХИК Хелзинки преди дни.

И отново Матиас Тисера бе човекът, който завърши бързата контраатака, след като получи перфектен пас от Рик Джонатан и от няколко метра разстояния нямаше как да пропусне.

Също подобно на мача в Хелзинки, Лудогорец значително намали темпото след ранния си гол и даде инициативата на ЦСКА, а "червените" се възползваха от това по перфектен начин.

Гостите заиграха доста добре, а първото интересно положение пред вратата на Лудогорец не закъсня, когато от ЦСКА имаха претенции за дузпа, свързани с игра с ръка на Нонато след центриране от корнер.

Повторенията не показаха ясно дали наистина има нарушение на правилата или не, но сякаш бразилският играч на Лудогорец изчисти топката в нов корнер именно с ръка.

Ситуацията обаче бе подмината.

Снимка: Bulphoto

Втората интересна ситуацията за ЦСКА отново бе белязана от спорен миг с липса на адекватни повторения, когато удар с глава на Гарсес бе изчистен около голлинията от вратаря Серджио Падт.

"Червените" имаха претенции, че топката е преминала голлинията и ситуацията бе преразгелдана с ВАР, но отсъждането бе, че гол няма.

Показаните повторения просто не ни показаха ясна гледна точка на ситуацията. Не е ясно дали арбитрите във ВАР стаичката също са имали такава.

А до края на полувремето ЦСКА имаше още един миг, в който трябва да съжалява, че не изравни, когато Шагоян стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Падт изби с крак.

Логичното все пак се случи в 55-ата минута на двубоя, когато с оглед показаното на терена ЦСКА стигна до изравняването.

Голът вкара Амос Юга, който след центриране от корнер се разписа с глава.

Изравняването събуди Лудогорец и шампионите заиграха много по-активно, но въпреки това по-опасният тим на терена продължава да е този на гостите.

Морено изпусна чист шанс, Шагоян стреля опасно от корнер, а всяка "червена" контраатака изглеждаше заплашително.

Точно в този миг обаче Лудогорец отбеляза. С отлична атака и с едва втория си точен удар за срещата, разградчани успяха да поведат с 2:1 в 79-ата минута.

Разписа се Якуб Пьотровски, който получи топката около точката за изпълнение за дузпа и със слаб, но перфектно насочен удар успя да се разпише.

Това бе и решителният миг в срещата, като до края единствено Лудогорец имаше шанс за трети гол в продължението, но пропускът на Тиаго не се оказа фатален за трите точки.