Лудогорец стана шампион на България за дванадесети пореден сезон. Разградчани стигнаха до титлата след минимален, но напълно достатъчен успех с 1:0 като гост на Черно море във Варна в мач, който бе изпълнен с доста нерви и напрежение.

Така "орлите", макар и неособено убедителни днес запазиха преднината си спрямо преследвачите от ЦСКА, които завършиха втори на точка разстояние, след като спечелиха с последния си мач за сезона - Вечното дерби срещу "Левски". "Армейците" за кратко бяха начело в класирането, но попадението на Матиас Тисера на "Тича" в 50-ата минута стигна, за да узакони шампионската титла за поредна година.

Футболистите на Ивайло Петев обаче няма да получат титлата си днес, а на церемония след няколко дни.

Гостите от Разград се втурнаха в търсене на гол от самото начало в морската ни столица, но противно на натиска и това, че до голяма степен всичко се случваше пред вратата на "моряците", най-чистото положение през първата част бе за домакините.

В 35-ата минута Матеус Машадо бе изведен сам срещу Серджио Падт, но не стреля достатъчно силно и вратаря на гостите успя да спаси.

Рано през втората част гостите вкараха, след като Тисера бе оставен напълно непокрит на далечната греда при корнер и нямаше проблеми да се разпише на празна врата за 1:0. Попадението не отказа Илиан Илиев, който извади защитника Росен Стефанов и пусна на негово място нападател в лицето на Атанас Илиев.

Снимка: БТА

С напредването на времето варненци все повече атакуваха вратата на Падт, но без успех. Разградчани пък използваха всяка удобна възможност, за да печелят време с оглед на изгодния за тях резултат.

Пет минути преди края Ивайло Петев направи тактическа смяна с мисъл защита, заменяйки Кирил Десподов с Георги Терзиев.

В 89-ата минута Лудогорец остана и с човек по-малко, след като Клод Гонсалвеш бе изгонен за втори жълт картон след спиране на бърза атака на "моряците". В първата минута на продължението Александър Василев пропусна да засече хубаво центриране на Васил Панайотов към далечната греда.

В последните минути "орлите" бавеха играта с всички възможни средства. Стигна се дотам, че в първата от общо четирите минути продължение вратарят Падт улови топката, а след това свали ръкавиците си, за да масажира крака си.

Червен картон бе вдигнат и на човек от щаба на Илиан Илиев и Черно море в заключителните секунди.