ЦСКА записа една от най-тъжните си победи над "Левски" в историческото супердерби на българския футбол.

"Червените" надиграха категорично своя съперник и ликуваха с 2:0, но това не бе достатъчно за постигане на голямата цел - шампионската титла.

Причината е, че по същото време във Варна Лудогорец спечели с 1:0 срещу Черно море и така удържа аванса си от 1 точка в класирането.

На Националния стадион ЦСКА тотално надигра съперника си и с голове на Хайнц и Назон спечели дербито.

Като не се мина и без класическите за подобен сблъсък червени картони - изгонени бяха Иван Турицов и Сонко.

Булфото

Нервни първи минути на мача, в които единоборствата в средата на терена изобилстват. По същото време 0:0 бе и резултатът във Варна - при това положение Лудогорец запазваше първото място.

В 8 минута Жираир Шагоян проби по лявото крило на атаката на ЦСКА, но не успя да направи хубаво центриране към вратата на Пламен Андреев.

Булфото

След четвърт час игра резултатът и в двата мача бе 0:0, което не предполагаше размествания в класирането - Лудогорец все още бе първи, а ЦСКА - втори.

В 17 минута здрав сблъсък между Амос Юга и Илиян Стефанов нажежи страстите. Всички от щабовете на ЦСКА и "Левски" наскачаха, но съдията бързо успя да тушира напрежението и до по-сериозни сблъсъци не се стигна.

Греда за ЦСКА! Шопов изведе Хайнц зад отбраната на "Левски", но ударът на норвежеца срещна дясната греда! Чудесен шанс за "армейците"!

Нова опасност пред вратата на "Левски" в 29 минута! Тобиас Хайнц стреля от въздуха, а топката мина на сантиметри от гредата. Силни минути за ЦСКА!

БТА

След половин час игра в София и Варна липсваха голове - Лудогорец продължаваше да е на първото място в класирането.

Обрат! ЦСКА поведе в резултата! Големият герой за ЦСКА се казваше Тобиас Хайнс, който в 35 минута получи пас от тъч на Тибо Вион и с глава се разписа! Гол за ЦСКА и така "армейците" се качиха на върха в класирането!

В 42 минута от ЦСКА имаха претенции за дузпа. След рикошет топката се удари в ръката на Цунами, но съдията Драгомир Драганов не пожела да изгледа ситуацията на VAR.

В самия край на първата част мачът бе паузиран за няколко минути заради напрежение между феновете на "Левски" в Сектор А и полицията. Стигна се до сблъсъци, но униформените овладяха ситуацията.

Край на първите полувремена!

0:0 на почивката между Черно море и Лудогорец и 1:0 за ЦСКА срещу "Левски" - резултат, при който "червените" бяха шампиони.

БТА

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ:

Гол за Лудогорец във Варна!

Матиас Тисера откри резултата и така "орлите" отново се качиха на върха в класирането. Леден душ за феновете на ЦСКА на Националния стадион, които в гнева си запалиха десетки димки и мачът отново бе прекъснат, докато условията се нормализират.

А лошите новини за ЦСКА продължиха - Марселино Кареасо явно бе получил травма, защото падна на тревата и поиска смяна, а на негово място в игра се появи Джеферсон. И само след 10 минути игра бразилецът получи дежурния си жълт картон.

БТА

Втори гол за ЦСКА!

В 61 минута вратарят на "Левски" Пламен Андреев направи ужасяваща грешка. Той излезе неразчетено извън наказателното поле, за да изчисти топката, но не я уцели и Дюкенс Назон отбеляза на празна врата! 2:0 за ЦСКА, но по същото време Лудогорец продължаваше да води във Варна и да удържа върха.

А голмайсторът Назон бе заменен само 6 минути след това.

След гола играчите на ЦСКА видимо свалиха оборотите, а тези на "Левски" пробваха да върнат поне едно попадение. До 75 минута - безуспешно, а мачът отново се превърна в корида, която реферът Драганов пробва да овладее с жълти картони.

Влезлият на мястото на Назон - Бисмарк Чарлс, пък направи огромен пропуск. Той бе изведен по крилото и вместо да подаде на намиращия се на празна врата Шагоян, той предпочете да стреля от малък ъгъл, а топката мина покрай гредата. ЦСКА пропусна да направи резултата класически. А веднага след това и Хайнц пропусна чудесен шанс, като изстрелът му бе блокиран в последния момент.

Булфото

Меле на терена и два червени картона!

Иван Турицов и Сонко Сундберг бяха изгонени с директни червени картони. Бранителят на ЦСКА изрита без топка защитника на "Левски", а той не му остана длъжен. Съдията веднага им показа червени картони, като двата тима довършиха мача в намален състав. Турицов пък отново се превръща в антигерой за ЦСКА, след като преди 4 дни изпусна ключовата дузпа, а Сундберг няма да играе за "Левски" в евробаража срещу Арда.

"Левски" успя да отправи първи удар в очертанията на вратата чак в 89 минута. Петков стреля с глава, но Густаво Бусато спаси.

Синята част на стадиона обаче изригна! Причината обаче не бе гол за "Левски", а краят на мача във Варна. Лудогорец победи с 1:0 Черно море и спечели титлата.

А за ЦСКА остана утехата, че завършва сезона с победа във вечното дерби. След края на срещата мнозина от "червените" играчи напуснаха терена, въпреки че феновете пробваха да ги окуражат със скандирания.