Макар ФИФА и УЕФА да не одобряват каквито и да е форма на политическа символика по време на футболните двубои, Ромелу Лукаку отпразнува поредния си гол в Лига Европа с красноречив жест.

Белгийският нападател вкара своя 17-и гол в последните си 18 мача в този турнир, а с това той донесе равенството 1:1 на Рома в тежкото гостуване на Фейенорд.

Лукаку вкара красив гол с глава в 67-ата минута, а с радостта си той насочи вниманието към случващото се в страната на неговите родители - ДР Конго.

Нестихващата гражданска война, стотиците цивилни жертви и определния от мнозина геноцид в страната бе повод редица спортисти да изберат форма на протест със запушена уста, както и с два пръста в слепоочието, наподобяващи пистолет.

Подобно нещо направи целият отбор на ДР Конго по време на полуфиналите от Купата на Африка, направиха го и други играчи с африкански корени, а сега на голямата европейска сцена това стори и Лукаку.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Getty images

Иначе двубоят между Фейенорд и Рома прикова вниманието тази вечер в турнира Лига Европа, защото това бе третият сблъсък между тези два тима в трети последователен сезон.

Те играха в първия финал в историята на турнира Лига на конференциите, когато Рома спечели, а преди година "вълците" отстраниха Фейенорд и в Лига Европа, за да играят финал впоследствие.

Сега вече Жозе Моуриньо го нямаше на резервната скамейка, но пък Рома успя да открадне добър резултат преди реванша на "Олимпико".

При всички положения ремито ще бъде прието добре, особено след гола, който Пайшао отбеляза за Фейенорд в самия край на първата част.