Евертън постигна изключително ценен успех, който запази живи надеждите на тима за оставане във Висшата лига.

Водените от Франк Лампард "карамели" победиха любимия му Челси с 1:0, взимайки три точки, без които опасността от първо изпадане от 71 години насам щеше да е далеч по-сериозна.

Тя и в момента е застрашителна, защото Евертън заема място в зоната на изпадащите с 32 точки, на две от спасението и с мач по-малко от директните си конкуренти Бърнли и Лийдс.

Странно или не, последните две победи на "карамелите" дойдоха срещу отбори от челото на таблицата като Манчестър Юнайтед и Челси, докато издънките следват една след друга при срещу с тимове от съседните позиции.

Днес героите за Евертън бяха двама. Първият от тях бе Ричарлисон, който в самото начало на втората част открадна топката от замоталия се бранител на Челси, направи двоен пас с Грей и вкара единствения гол в мача.

Другият герой за Евертън се казваше Джордан Пикфорд. Националният страж на Англия направи един от мачовете на живота си, а спасяванията му отчаяха атаката на третия в класирането Челси.

Поражението постави "сините" от Лондон в ситауция, в която класирането за Шампионска лига изглежда застрашено, макар преди няколко седмици то да изглеждаше сигурно.

В тази битка сериозно замесени са двата клуба от Северен Лондон - Арсенал и Тотнъм.

Двата тима постигнаха важни победи днес, като към момента четвърти е Арсенал с 63 точки, три по-малко от третия Челси и две пред петия Тотнъм.

Днес "артилеристите" спечелиха лондонското дерби срещу Уест Хем с 2:1, а пък Тотнъм победи Лестър с 3:1.