Валтер Мадзари се завърна начело на италианския шампион Наполи 10 години по-късно, като вторият му престой в тима започна по перфектният начин.

Началото за него изглеждаше изключително тежко - гостуване на съседа в класирането Аталанта, което в крайна сметка бе спечелено с 2:1.

Това естествено не се случи никак лесно, като решителен се оказа голът на северномакедонския национал Елиф Елмас десет минути преди края, с което Наполи взе трите точки от сблъсъка.

Преди това Хвича Кварацхелия бе открил за неаполитанците, докато Адемола Лукман бе изравнил за домакините от Бергамо.

Така с трите точки Наполи запази четвъртото си място, но вече една идея по-близо до върха със своите 24 точки. Лидер е Интер с 31, а Ювентус е втори с 29, но в неделя предстои дербито между двата тима.

На третото място с ценни три точки се поздрави Милан, който вече има актив от 26, успявайки да се измъкне от кризата, в която бе изпаднал.

"Росонерите" имаха две загуби и две ремита в последните си четири мача, но тази вечер надвиха Фиорентина с 1:0, което бе първа победа в шампионата от 7 октомври насам. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>

Единственият гол вкара Тео Ернандес в продължението на първата част от дузпа, която френският национал сам успя да си изработи.

Днешният ден в Серия "А" бе белязан и от сензационен резултат, при който Лацио допусна обрат и загуби с 1:2 от последния в класирането Салернитана.