Родният национал Мартин Минчев се отчете с два късни гола за чешкия гранд Спарта (Прага).

Бългринът се разписа при победата на Спарта над Млада Болеслав с 4:1, като вкара третия и четвъртия гол за своя тим.

Минчев се появи в игра в 73-ата минута на мача, а своите попадения вкара в 82-ата и 95-ата.

В първия случай Крищоф Даньек изведе родния национал очи в очи с вратаря и Минчев не сбърка за 3:1, а в последната минута на добавеното от съдията продължение, българинът отново се оказа сам срещу вратаря, но този път го финтира и оформи крайното 4:1.

Това бяха вторият и третият гол з Минчев от началото на сезона в чешкия елит, като през тази година той получава доста по-малко шансове като титуляр.

До момента Минчев е започнал само два пъти от първата минута, а в други 13 случая е влизал като резерва.

След общо 18 изиграни кръг в Чехия, Спарта се намира на третата позиция, на седем точки зад лидера Славия.