Байерн Мюнхен поднесе ново разочарование за феновете си, като загуби баварското дерби от седмия кръг на Бундеслигата.

Шампионите паднаха с 0:1 от Аугсбург, а единственият гол в срещата бе дело на Мергим Бериша в 59-ата минута. Това е четвърти пореден мач на Байерн, в който не може да спечели в шампионата.

Баварците записаха три поредни равенства срещу Борусия Мьонхенгладбах, Щутгарт и Унион Берлин, преди да загубят срещу Аугсбург като гост.

След този мач Байерн Мюнхен е на 4-то място с актив от 12 точки след изиграни 7 срещи, а Аугсбург заема 11-а позиция с 9 точки.

Getty Images

В същото време пък Байер Леверкузен и Вердер Бремен на Илия Груев завършиха наравно 1:1 в мач от седмия кръг на Бундеслигата. Българският национал бе на терена 79 минути, когато бе заменен от Николай Рап.

С този резултат "аспирините" се измъкват от опасната зона и вече са 15-и с пет точки. Вердер е 10-и с четири повече.