Вечерта в Шампионската лига не разочарова феновете на футбола и предложи звездни мачове.

Безспорно с най-голям интерес се очакваше дербито между ПСЖ и Милан от Група F, известна още и като Групата на смъртта. Парижани успяха да вземат много важна победа с 3:0, която ги изведе на върха в класирането.

С основна роля за успеха отново беше голямата звезда Килиан Мбапе. В средата на първото полувреме той направи фантастична серия от финтове и препарира гостите за 1:0 в 32 минута.

През втората част пък гол на Дембеле бе отменен с VAR заради фаул в атака, но малко след това Коло Муани реши всичко в двубоя за 2:0.

До края и кореецът Кангин Лий успя да се разпише, подпечатвайки успеха на домакините.

Така ПСЖ оглави класирането с 6 точки, а на второто място вече се намира Борусия Дортмунд.

Getty Images

Германският тим успя да изтръгне победата в гостуването си на Нюкасъл с 1:0 след гол на Феликс Нмека в последната минута на първата част. Така дортмунди вече имат 4 точки - колкото и "свраките", но са с по-добри показатели в директните двубои. Милан пък е на дъното с 2 точки и все още без победа, но с реални шансове да се намеси в битката за първите 2 места.

В група G пък Манчестър Сити продължава с безкомпромисната си защита на трофея. "Гражданите" продължиха с наказателната си акция, като победиха с 3:1 в гостуването си на швейцарския Йънг Бойс.

Тимът на Гуардиола спечели с едно попадение на Аканджи и два гола на Ерлинг Холанд, който откри сметката си в тазгодишното издание на надпреварата. А с успеха Сити е убедителен лидер с 9 точки на върха. Втори с 6 точки е РБ Лайпциг, който взе очаквана победа с 3:1 срещу Цървена звезда, оставяйки сърбите на дъното с едва една точка.

В Група Е Атлетико Мадрид не успя да спечели при визитата си на Селтик, но все пак си тръгна с точка от негостоприемна Шотландия. Тимът на Диего Симеоне на два пъти се оказваше догонващ в резултата, но след голове на Гризман и Мората стигна до 2:2. При това - в последните минути игра с човек по-малко заради червен картон на Родриго де Пол.

В класирането "дюшекчиите" са втори с 5 точки - на една след лидера Фейенорд, който по-рано през деня спечели срещу Лацио.

В последния двубой от Група Н пък Порто убедително спечели като гост с 4:1 срещу Антверп и излезе на второ място в класирането с 6 точки. Лидер с 9 е Барселона, който в ранния двубой от групата се справи с Шахтьор Донецк с 2:1.