Реал Мадрид записа втората си победа за сезона в испанската Ла Лига, след като пречупи трудно Бетис у дома с 2:0. Головете дойдоха едва в последните 23 минути на мача, след като съпротивата на гостите бе сериозна, а нападението на Реал или не успяваше да завърши добре атаките, или имаше малшанс топката да не попада във вратата.

"Бернабеу" се поизнерви, а Винисиус Жуниор изнесе поредния моноспектакъл с драматични краски. Бразилецът - великолепен футболист, просто танцува на ръба на червения картон в почти всеки мач.

Вини спореше със съдията, откровено го ругаеше след всяко решение, което не бе в полза на Мадрид. Държеше се предизвикателно към съперниците, а опитваше да вдигне и стадиона за подкрепа в трудните минути преди първия гол.

Най-после в 59-ата минута нервите на рефера Хавиер Алберола не издържаха и показа жълт картон на крилото, след като за пореден път Вини изригна, ядосан, че не е получил нарушение.

Снимка: AP/БТА

Но в 67-ата минута цялата тази пиеса даде нямаше значение - Килиан Мбапе се измъкна зад защитата след тънък пас с пета на Феде Валверде и откри с левачката - 1:0. Това бе исторически първи гол на французина в официален мач за Реал, а и в какъв момент дойде само.

Осем минути по-късно дойде и попадение №2 на Мбапе с екипа на "белия балет" след мегатрансфера му през лятото.

В 75-ата минута Винисиус избяга на отбраната и бе съборен от вратаря Руи Силва. Първоначално бе вдигнат флаг за засада, но ВАР се намеси, отмени това решение и логично - дузпа. Мбапе взе топката и вкара хладнокръвно - 2:0.

Реал е с две победи и две ремита от старта на сезона, с което събира 8 точки. Толкова имат още Атлетико Мадрид и Виляреал.