Това ли е ще е гръмкият сезон на ПСЖ в Шампионската лига? Около този въпрос се въртят коментарите след първия мач на френския гранд в турнира, спечелен с 2:1 срещу Ювентус.

На стадиона в Париж домакините демонстрираха впечатляващ футбол и не оставиха шанс на солидния си съперник в първия мач за двата тима от група Н.

Над всички бе суперзвездата на ПСЖ Килиан Мбапе. Играчът, който преди двубоя призна за търкания със съотборника си Неймар, трябва да му се извини.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С ВЕЛИКОЛЕПНИТЕ ГОЛОВЕ>>>

А причината е, че именно след фамозна асистенция на бразилеца падна първият гол в мача. Мбапе намери топката от въздуха и я заби с мощен шут във вратата на Юве за 1:0 още в петата минута.

И за да няма съмнение защо е сочен от мнозина за най-скъпия играч в света - Килиан вкара почти идентичен втори гол. Той отново прати топката в мрежата след удар от воле, а асистенцията бе на Хакими.

Мбапе бе над всички срещу Ювентус.

БТА

Като цяло ПСЖ бе сериозен доминант на терена, а силите на Юве стигнаха само за едно попадение на Маккени. Американският национал се разписа след удар с глава в началото на втората част.

Така френският тим спечели историческия първи двубой срещу този съперник в историята на Шампионската лига и даде сериозна заявка, че има сили да се пребори за трофея.

А Мбапе закръгли сметката си с голове за ПСЖ на 180.

Маккени бележи с глава за италианския тим.

БТА

В другия двубой от групата също нямаше изненада. Бенфика се справи лесно с 2:0 срещу Макаби Хайфа. Израелците успяха да удържат домакинския натиск само едно полувреме, а в началото на второто португалците вкараха два експресни гола чрез Силва и Грималдо, които ги изкачиха на върха в класирането.

В следващия кръг на 14 септември ПСЖ е гост в Израел, а Ювентус приема Бенфика и ще търси първи точки в турнира.