Женският футболен тим на САЩ спечели шестия си олимпийски медал от общо седем участия на този спорт на игрите.

Американките извоюваха бронзовите отличия след вълнуващо 4:3 над Австралия в мача за третото място.

Това бе първи бронз за САЩ от дамския футболен турнир, след трите поредни успеха четири титли и едно сребърно отличие.

В основата на този медал бяха двете големи звезди на отбора - капитанката Меган Рапино и Карли Лойд. Двете ветарнки, които са на 36 и 39 години, като също така имат общо 497 мача за САЩ, вкараха по две попадения за успеха.

Особено запонящ се бе първият гол в мача, дело на Меган Рапино. В последно време тя бе по-известна с действията си извън терена, но сега показа, че умее и футболната игра, вкарвайки гол директно от корнер в 8-ата минута.

Десет минути по-късно Саманта Кър изравни за Австралия от дузпа, но равенство бе твърде кратко, защото атака по-късно Рапино изведе американките напред.

С два гола в самия край на първото и началото на второто полувреме, Карли Лойд реши до голяма степен сблъсъка с 4:1 за САЩ, но и се превърна в рекордьорка по голове за тима.

Тя има 128 гола за националния тим.

Сякаш това подейства леко отпускаще на американките, които допуснаха два гола, но втория от тях, котйо бе за 4:3, падна с последното отиграване в срещата, така че особено треперене за медала не е имало.

Утрешният финал в турнира противопоставя Швеция и Канада.