Лионел Меси върна времето назад към великите години от Барселона с гол, който познаваме отлично.

Аржентинският гений се намеси във втората минута от добавените 7 към 90-те, за да спаси точката за Интер Маями при гостуването на ЛА Галакси в Мейджър лигата - 1:1.

Лео тръгна през центъра в отбраната на домакините, размени два пъти топката с Жорди Алба с бързи и остри подавания по земя, за да бъде тя върната към него от левия бранител пред вратата. Номер 10 вкара за 1:1, а комбинацията просто е маркова за тези двама играчи.

В Барса Меси и Алба тероризираха защитите точно с такива атаки, които сякаш нямаха отговор.

Интер бе изостанал с гол на Деян Йовелич в 75-ата минута, но суперзвездата на отбора не позволи да се стигне до поражение. Меси имаше и други ситуации да отбележи в мача.

Другият ас в Маями - Луис Суарес, остана на терена до 67-ата минута и видимо още търси най-доброто си кондиционно състояние. Уругвайската деветка е на 37 години и в последните месеци не успява да се справи с травми и болежки.

Той пристигна в клуба за старта на новия сезон.

Лео обаче, който през юни също ще навърши 37 г., игра през цялото време. До края на терена останаха Серхио Бускетс (скоро ще е на 36) и Жорди Алба (след месец навършва 35).

Интер Маями има 4 точки след първите два кръга, спечелени с победа на старта и ремито в Ел Ей тази сутрин.