Лудогорец успя да извоюва равенство при гостуването си на датския Мидтиланд в първа среща за двата фаза от тазгодишната групова фаза на Лига Европа.

В откриващия мач от Група "F" двата отбора завършиха наравно 1:1, като домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като доминираха в срещата и повече заслужаваха победа.

Лудогорец обаче показа здрави нерви и много добър вратар в лицето на Кристиан Кахлина, който особено през второто полувреме доказа класата си. Резултатът, който се оформи още през първото полувреме с голове на Исаксен и Десподов, определено трябва да се счете за позитивен в лагера на разградчани, които освен всичко бяха без треньора си Витаускас Дамбраускас заради положителен тест за коронавирус. Съставът бе воден от помощника Станислав Генчев.

Мидтиланд и Лудогорец се срещнаха и през миналия сезон в квалификация за групите на Шампионската лига, като тогава в Разград датчаните излязоха победители. Сега отново се видя, че те са отборът с по-класни футболисти, но срещнаха достатъчно добра защита на съперника.

Снимка: AP/БТА

Така в Група "F" двата тима остават в средата на класирането. Цървена звезда повежда, тъй като днес победи португалския Брага с 1:0 в Белград.

Още в третата минута датчаните поведоха в резултата. Бразилецът Евандер центрира към Густав Исаксен на далечната греда и той изпревари Антон Недялков преди да засече успешно топката - 1:0. Разсеяно начало на българския тим.

Началото на мача бе много силно за Мидтиланд и отборът на Бо Хенриксен постоянно затягаше обръча около наказателното поле на българския състав. Първият удар за разградчани дойде в 18-ата минута, когато Алекс Сантана опита от дистанция, но неточно.

В 27-ата минута домакините бяха много близо до втори гол. При центриране от корнер топката бе пратена във вратарското поле на Кахлина, но над всички бе Жуниньо, който отклони топката с глава и я прати на сантиметри над гредата.

В 32-ата минута Лудогорец изравни резултата с първия си точен удар. Текпетей стреля от границата на наказателното поле и се получи рикошет в защитник, като най-съобразителен бе Кирил Десподов, за който това се получи като перфектен пас. От близка дистанция той стреля по земя за 1:1.

Втората част също започна с натиск на домакините, като почти всяка тяхна атака завършваше с изстрел или остро центриране. Имаше и още една лоша новина за разградчани - Антон Недялков се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. След час игра същото се случи и с Десподов.

В 64-ата минута Текпетей бе надигран много лесно от голмайстора Исаксен, който след това подаде на Пионе Систо. Последва удар на тъмнокожия датски национал и важно спасяване на Кахлина. Това бе една от най-опасните ситуации пред вратата на Лудогорец.

В 69-ата минута хърватският страж отново се прояви със супер намеса. Този път ударът бе на Паулиньо и при него се получи коварен рикошет, но плонжът на стража бе прекрасен. В следващата атака разградчани отново изтръпнаха. Евандер проби през центъра и би силно, като топката облиза горната греда.

Чак в последния четвърт час на срещата Лудогорец успя да позадържи топката за по-дълго време и да изравни играта.

Съдията не направи услуга на гостите със 7-минутно продължение, в което датчаните отново натиснаха, но за щастие не стигнаха до победно попадение.