ЦСКА започна със загуба дебютното си участие в груповата фаза на новия турнир Лигата на конференциите.

Жребият отреди "червените" да стартират като гост на Рома в Група "C" и "вълците" на Жозе Моуриньо не допуснаха изненада, побеждавайки с разгромното 5:1.

Двата отбора се изправиха в дуел във втора поредна година, след като през миналата ЦСКА изненада съперника си с 0:0 в Рим и 3:1 в София. Сега обаче футболната логика възтържествува и то болезнено за тима на Стойчо Младенов.

"Червените" се израдваха на гол на Греъм Кери в началото на мача, но още преди почивката Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шаарави обърнаха резултата. През втората част капитанът Пелегрини вкара втория си гол. Връщане в резултата стана невъзможно 10 минути преди края, когато Яник Вилдсхут си изкара червен картон. Секунди по-късно Джанлука Манчини и Тами Ейбрахам покачиха резултата до 5:1.

Преди червения картон ЦСКА стоеше достойно на игрището , но секунди след него допусна двете попадения, които направиха загубата с твърде неприятно изражение. Българският тим ще търси по-позитивна развръзка в предстоящото си домакинство на норвежкия Бодьо/Глимт в следващия кръг. Бодьо обаче се доказа като силен евробоец, побеждавайки при домакинството си на украинския Заря Луганск с 3:1 днес.

На "Олимпико" мачът започна по страхотен начин за "армейците", като те поведоха още в десетата минута. Яник Вилдсхут свърши добра работа, а след това Греъм Кери се справи с двама бранители преди да прати неспасяем диагонален шут в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Попадението вдъхна увереност на ЦСКА и тимът продължи да стои много добре срещу по-именития си съперник. Това обаче се промени драстично.

Снимка: AP/БТА

В 25-ата минута Рома вкара фантастичен гол. Лоренцо Пелегрини се разписа с фамозен прехвърлящ удар, при който е трудно да се вини който и да е играч на терена. Капитанът на "вълците" спря топката и със следващото си докосване без никакво усилие я прати зад Бусато за 1:1.

Римският гранд продължи да владее по-продължително топката и вкара още едно красиво попадение в 38-ата минута за 2:1. Този път Елдор Шомуродов се пребори за топката в центъра на терена и я подаде на Стефан Ел Шаарави, който с хубав шут от границата на наказателното поле не остави шанс на Густаво Бусато.

В 43-ата минута Пелегрини находчиво изведе Шомуродов зад защитата, но бразилският страж на гостите предвидливо излезе и улови удара му.

В продължението на първата част ЦСКА опита да направи остра атака и тя завърши със силен удар на Карло Мухар, който рикошира в бранител и мина до гредата.

"Червените" започнаха позитивно втората част и с мисълта, че няма какво да губят, като постепенно изнесоха играта в половината на съперника.

Рома обаче окончателно затвори мача в 62-ата минута. 19-годишният Рикардо Калафиори проби от левия фланг до аут линията и върна към Пелегрини, който нямаше проблеми да вкара втория си гол - 3:1.

Последваха равностойни минути, в които ЦСКА живна, въпреки допуснатото попадение. В 76-ата минута направи хубава атака, която завърши със силен изстрел на Йоан Баи покрай вратата.

В 80-ата минута Яник Вилдсхут от гостите получи втори жълт картон за спиране на опасна атака от Карлес Перес.

Мигновенно резултатът стана 4:1. Крис Смолинг засече центриране от левия фланг и нацели страничната греда, но при добавката Джанлука Манчинивкара лесен гол. В следващата атака и Шомуродов бе спрян от гредата.

Секунди по-късно, в 84-ата минута, резервата Тами Ейбрахам бе изведен от Верету зад защитата и не сгреши сам срещу Бусато за 5:1. ЦСКА отвърна със страховит изстрел на Мухар, но той бе посрещнат подобаващо от Руй Патрисио.

РОМА: 1. Патрисио, 2. Карсдорп, 23. Манчини, 6. Смолинг, 13. Калафиори, 8. Вилар, 42. Диавара, 11. Перез, 7. Пелегрини, 92. Ел Шарауи, 14. Шомуродов

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 29. Лам, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 14. Кръстев