Милан направи всичко възможно за да не победи Болоня, като срещата на "Сан Сиро" от 21-ия кръг завърши при резултат 2:2.

"Росонерите" крещящо се нуждаеха от трите точки, за да се възползват от грешната стъпка на лидера Ювентус, който по-рано през деня направи равенство с Емполи.

Отборът на Стефано Пиоли обаче изпусна две дузпи и е с 46 точки, на седем зад лидера от Торино.

Болоня изигра пореден силен мач през сезона и продължава да е приятната изненада на първенството. Тимът на Тиаго Мота е седми с 33 точки, като към момента оставя зад себе си Рома и Наполи.

Именно гостите поведоха с попадение на звездата си Джошуа Зиркзи в 29-ата минута, като той вкара с трудно изпълнение от много малък ъгъл, пращайки топката между краката на вратаря Майк Манян.

Най-спорният момент в мача дойде в 40-ата минута, когато Милан получи дузпа за нарушение срещу Симон Кяер. Той беше изритан в главата, но след като я наведе много ниско. Мота побесня и бе изгонен, а след това Оливие Жиру изпусна от бялата точка.

Все пак в края на полувремето Милан изравни с попадение на Рубен Лофтъс-Чийк след пас на Давиде Калабрия.

През втората част "росонерите" получиха втора дузпа. В 74-ата минута Рафаел Леао получи удар в лицето и този път спор нямаше. Само че от бялата точка Тео Ернандес удари греда, а след това вкара, след като топката се върна при него. Попадението обаче бе отменено заради рядко използваното правило, че не може да удари кълбото два поредни пъти.

В 83-ата минута Милан все пак вкара втори гол, като точен отново бе Лофтъс-Чийк. Този път след силен удар с глава след центриране на резервата Алесандро Флоренци.

Болоня обаче измъкна точката в продължението след трета дузпа в мача. Тя бе отсъдена за нарушение на младия Филипо Терачано, който неразумно дръпна за фланелката противников играч. От бялата точка Рикардо Орсолини вкара за 2:2.