Отборът на Милан направи решителна крачка към място на осминафиналите в турнира Лига Европа.

"Росонерите" имаха наглед трудно домакинство на коравия френски Рен, но се справиха безпроблемно и спечелиха мача с 3:0.

Още от началните минути домакините показаха, че нямат никакво намерение да подценяват турнира и да пестят сили, създавайки няколко доста опасни положения. До първия гол обаче трябваше да минат 32 минути, когато точен бе Рубен Лофтъс-Чийк.

Флоренци центрира, а Лофтъс-Чийк по отличен начин отклони топката с глава, с което даде аванс на "росонерите", като този резултат се запази до почивката.

Милан реши набързо всичко в своя полза в първите минути на втората част, като Рубен Лофтъс-Чийк бе героят на вечерта с втори гол.

Той бе на точното място в 47-ата минута, за да довкара избитата от врататя топка, а пет минути по-късно отлична комбинация между Тео Ернандес и Рафаел Леао завърши с попадение на португалеца - 3:0 за Милан.

С оглед показаното на терена и изразителния резултат, единствено чудо след седмица във Франция би спряло Милан от продължаване към осминафиналите на Лига Европа.

Истинска драма се разигра в мача на другият европейски колос със славно минало, замесен в днешните европейски битки - Аякс.

Грандът от Амстердам изижвява един от най-ужасните си сезони в историята, а кошмарът можеше да стане пълен тази вечер, защото на "Йохан Кройф Арена" в мач от Лигата на конференциите гостуваше Бодьо/Глимт, а до последната минута гостите водеха с 2:0.

Аякс обаче по магически начин успя да се измъкне и с два гола в продължението успя да завърши 2:2, с което запази шансовете си преди реванша, който ще се играе отвъд северния полярен кръг - в град Бодьо.

Гостите откриха още в 16-ата минута чрез Грьонбяек, а отново той заслужено удвои след час игра и норвежкият тим вървеше уверено към поредната си звучна победа по европейските терени.

Но Аякс напомни за славното си европейско минало в продължението на мача. Ван ден Буумен изравни от дузпа, а в 97-ата минута Бергус донесе заветното 2:2, като всичко в този сблъсък ще се решава на норвежка земя.