Милан успя да победи шампиона Наполи с 1:0 на "Сан Сиро" в голямото дерби от 24-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите" показаха, че са отборът, който се намира в далеч по-добра форма през този сезон и го постигнаха с попадение на защитниак Тео Ернандес през първото полувреме.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ТОЗИ И ДРУГИТЕ МАЧОВЕ ОТ ДНЕС >>>

Така те събраха актив от 52 точки и остават на третата позиция, като засега са на осем зад лидера Интер, който освен всичко е с мач по-малко.

Наполи продължава кошмарната си защита на титлата, като е девети с 35 точки и е много вероятно да се размине с европейски клубни турнири през следващия сезон. Загубата е четвърта в последните пет мача при гостуванията на Валтер Мадзари и компания.

Милан започна силно мача и поведе в 25-ата минута след комбинация по левия фланг на атаката. Тео Ернандес направи едно от марковите си включвания и се възползва от извеждащ пас на Рафаел Леао преди да вкара сам срещу вратаря.

"Росонерите" имаха пълно превъзходство през първата част, а Наполи отправи само един точен удар.

Шампионите все пак през второто полувреме малко живнаха, но доста често вземаха грешни решения в атака.

Техните истински добри шансове за изравняване дойдоха след фалцов удар на Матео Политано и в последните минути две последователни възможности - опит за автогол от резерва Шимич, при който топката срещна гредата и последвал удар на Политано спасен перфектно от Майк Манян.

Милан все пак направи достатъчно за да се поздрави с успеха и да запази шансовете си за Скудетото.