Милан постигна още една драматична победа през този сезон в Серия "А", след като спечели дербито с Лацио с 2:1 на "Стадио Олимпико" в 34-ия кръг.

Гол на Сандро Тонали в 92-ата минута реши сблъсъка, след като в рамките на целия мач "росонерите" поставиха под обстрел своя съперник, но попадението така й не идваше. Лацио поведе в самото начало на мача и бе изравнен рано през втората част, но след това се прибра твърде много и търсеше опазване на точката.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДРАМАТА НА "ОЛИМПИКО">>>

За разлика от мачовете срещу Болоня и Торино в началото на април, сега Милан имаше късмета да стигне до късния гол, след като показа много повече въображение в атаката си. Важна роля за това имаше и влизането на Златан Ибрахимович, който в края направи асистенция.

Така Милан вече има 74 точки и продължава да води с две на Интер, който вчера взе дербито с Рома. "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко. Наполи сякаш отпадна в битката за титлата след днешната си загуба от Емполи и седем точки изоставане от лидера. Лацио е шести с 56 точки и продължава да изостава с две спрямо градския съперник Рома.

Днес хората на Лучано Спалети поведоха още в четвъртата минута с поредното попадение на Чиро Имобиле, който оползотвори пас на Сергей Милинкович-Савич.

Последваха няколко пропуска на "росонерите", но в 50-ата минута те изравниха, когато Рафаел Леао асистира на Оливие Жиру и французинът протегна крак от близка дистанция за 1:1.

След това Милан отново започна да пропуска и отправи над 20 удара в хода на целия мач. Жуниор Месиас, Рафаел Леао и Тео Ернандес бяха близо до попадения преди в 92-ата минута лошо изчистена топка да бъде отклонена с глава от Ибрахимович и да стане удобна за Тонали. Халфът се разписа от близка дистанция за 2:1.