Лудогорец разби Черно море с 5:1 в десетия кръг на Първа лига и се настани на второто място.

Това бе най-силното представяне на разградчани от началото на сезона и то дойде след много тежко второ полувреме за гостите.

Резултатът бе открит от Вандерсон още в 12-а минута след много ефикасно двойно подаване с Клаидиу Кешеру. "Моряците" отвърнаха с удар с глава на Радослав Василев, който нацели греда.

В началото на втората част Кешеру се разписа за първи път след подаване на Димо Бакалов. Самият българин оформи класиката само секунди по-късно, благодарение на груба колективна грешка на защитата в синьо.

Черно море върна един гол чрез Ндонгала в 56-а минута. Той се разписа след центриране от корнер. В 63-а минута Бакалов овладя страхотно дълга топка и подаде на Марселиньо, който вкара за 4:1.

Бакалов оформи хеттрик от асистенции в 71-а минута, когато подаде на Кешеру и със силен шут румънецът вкара втория си гол.

Лудогорец е втори с 23 точки - на две точки зад лидера Левски. Черно море е осми с 12 точки. Загубата бе трета поредна за тима на Илиян Илиев.