Байер (Леверкузен) продължава да мечтае за елиминациите на Шампионска лига след изненадващ успех в Москва.

Немският тим победи Локомотив с 2:0 в петия кръг от груповата фаза на най-силния клубен турнир.

Така "аспирините", които изглеждаха обречени след трите загуби в първите три мача, вече имат 6 точки, с една по-малко от втория Атлетико, който обаче има и мач пасив.

Днешният успех в минусовите московски температури също така означава, че Байер със сигурност ще играе европейски футбол и през 2020-а, защото няма как да бъде изпреварен от днешния си съперник на третото място.

Дори и двата тима да завършат с равни точки, то Байер ще има предимство в директните двубои, защото Локомотив победи с 2:1 в Германия, а днес загуби с 0:2.

Студът в Москва не уплаши "аспирините", които заслужено победиха. Те водеха в резултата още в 11-ата, но не и без помощта на късмета, защото Рифат Жемалединов си отбеляза автогол.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Локомотив от своя страна изпусна няколко добри шанса, а гол на Миранчук бе отменен заради засада.

Байер реши мача в самото начало на втората част, когато Свен Бендер удвои преднината на немския тим.

След този гол Локомотив сякаш се предаде и до края не успя да упражни сериозен натиск над противника.

Така Байер заслужено победи в Москва и сложи край на европейските надежди на Локомотив.

В другия ранен мач от програмата, Галатасарай и Клуб Брюж завършиха наравно 1:1 в мач от група "А".

Турците поведоха чрез Адем Буюк още в 11-ата минута, но в даденото от съдията продължение Крепин Диата драматично изравни за белгийците. Така кръг преди края, Брюж има точка преднина в битката за третата позиция.