Реал Мадрид и ПСЖ завършиха наравно 2:2 в голямото дерби от групите на Шампионската лига.

Двата европейски гранда напълно оправдаха очакванията за голям мач на "Бернабеу".

Разбира се, спомогна и фактът, че и двата тима си бяха осигурили класирането напред, като играеха само и единствено за честта си.

Поради тази причина Реал и ПСЖ се впускаха в непрестанни атаки, а попаденията в Мадрид можеха да са доста повече.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Равенството на "Бернабеу" подпечата първото място в група "А" на ПСЖ. Парижани обаче отново не успяха да спечелят в Испания в мач от Шампионската лига. Това бе осмият им мач в страната, като в статистиката фигурират 2 равенства и 6 поражения.

Тази вечер изглеждаше, че ще дойде ново поражение, защото 10 минути преди края Реал водеше с 2:0 в резултата, а и сякаш бе успял да успи мача.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Два гола на Карим Бензема дадоха преднината на Кралския клуб.

Той откри в 17-ата минута, когато завърши брилянтна атака на Реал. За французина остана най-лесното в нея, защото беше на точното място, за да довкара отбилия се от гредата удар на Иско.

Последваха доста пропуски и пред двете врати, а най-дискусионният момент дойде в края на първата част.

Мауро Икарди се измъкна сам срещу Куртоа и белгийският вратар го фаулира. Реферът отсъди нарушение на границата на наказателното поле, но впоследствие в слушалката му подсказаха, че това е дузпа.

Той посочи бялата точка и показа червен картон на вратаря, но отново получи сигнал в слушалката и изтича към монитора, за да погледне нещо.

Португалският рефер видя, че атаката на ПСЖ е започнала след нарушение на Идриса Гей срещу Марсело и отмени всичките си решения дотук, за та отсъди фаул на центъра в полза на Реал.

Мачът бе интересен и в началото на втората част, но Реал постепенно го приспа, а втори гол на Карим Бензема сякаш реши всичко.

В ответната атака обаче ПСЖ щастливо стигна до гол чрез Мбапе, а още една атака по-късно резултатът вече бе равен.

Влезлият като резерва Неймар раздвижи играта на парижани, но голът бе на Пабло Сарабия, който шокира "Бернабеу".

Това обаче не бе всичко, защото в даденото от съдията продължение Мабпе изпусна останал на отлична позиция, а Гарет Бейл уцели гредата от пряк свободен удар.