Рафаел Надал продължи похода си към търсенето на първа титла на клей през сезона.

Матадора победи Франсис Тиафо с 6:3, 6:4 и записа втори успех, класирал го за четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид.

Надал показа, че навлиза във все по-добра форма и не почти не допусна никакви грешки срещу американеца.

Испанецът контролираше разиграванията и с по един пробив във всеки от сетовете, записа своята победа №51 в Мадрид.

Пробивите и в двата случая дойдоха в средата на сетовете, а след тях Надал не даваше повече от 15 точки на опонента си при свой сервис.

Единственото колебание на испанеца дойде в четвъртия гейм на втория сет, когато Тиафо получи шанс за пробив, но той го пропиля.

В следващия кръг Надал ще се изправи срещу Стан Вавринка.

Миналогодишният шампион Александър Зверев имаше по-трудна задача, но все пак се справи.

Той срещна сензацията на турнира Хуберт Хуркач и победи с 3:6, 6:4, 6:4.

Световният №52 шокира немеца в първия сет и демонстрира страхотен тенис, донесъл му заслужен успех в тази част.

Зверев се събуди във втория сет и заигра доста по-агресивно. Хурйач обаче отново успя да пробие, повеждайки с 4:3, победата изглеждаше близо, но Зверев се справи и обърна сета с два последователни пробива.

Решителната трета част отново започна силно за поляка, с пробив в първия гейм.

Зверев обаче бързо изравни, а когато нещата отиваха към тайбрек, немският тенисист направи решителен пробив, донесъл му победата в мача.

В следващия кръг Зверев ще срещне Стефанос Циципас.