Ботев (Враца) победи Етър с 2:0 в последния мач и за двата отбора от редовния сезон в родното първенство. По този начин домакините запазиха надеждата за спасение жива, увеличавайки актива си до 22 точки на предпоследната четиринадесета позиция, докато "болярите" са почти сигурен изпадащ с едва 14 точки на дъното на класирането преди плейофите.

Там шестте тима от последната група в подреждането ще изиграят по още 5 мача, като врачани на теория имат шанс да се преборят за четвъртата позиция в тази част от плейофите и да играят плейоф с третия от Втора лига.

Днешната среща на стадион "Христо Ботев" започна с известно забавяне заради проблеми с мрежата на вратата на домакините. Наложи се вратарят им Красимир Костов да оправя ситуацията с помощта на пластмасови скоби, известни като "свински опашки".

Колкото до чисто футболната страна - Етър остана с десетима души още преди да са минали 10 минути игра. Серигне Файе фаулира Брайън Перея и получи жълт картон, но след консултация с ВАР решението на Георги Кабаков бе променено на директен червен картон.

Мартин Смоленски вкара за 1:0 в полза на Ботев след 32 минути футбол, когато откри резултата с помощта на рикошет, стреляйки от границата на наказателното поле.

В четвъртата минута на добавеното време на мача всичко приключи, след като Даниел Генов засече отблизо пас по земя за 2:0.