Наполи постигна първа победа от началото на сезона в Серия А, след като надигра Болоня на стадион "Диего Армандо Марадона" с 3:0 в мач от втория кръг на шампионата.

Точни бяха Джовани Ди Лоренцо, Хвича Кварацхелия и Джовани Симеоне, които донесоха първата победа за Антонио Конте начело на Наполи в италианския шампионат, след като в първия кръг загуби тежко от Верона.

При Болоня пък нещата вървят надолу, тъй като "рособлу" има само 1 точка след първите си 2 мача.

По същото време пък Емполи изненада Рома и го победи с 2:1 на "Стадио Олимпико" .

Емануел Гяси даде аванс на Емполи в 45-ата минута, а на старта на втората част Лоренцо Коломбо удвои преднината на гостите от дузпа.

Рома стигна до гол чрез Елдор Шомуродов в 80-ата минута, но "джалоросите" така и не достигнаха до равенството, като имат само точка от началото на кампанията.