Лудогорец стартира с убедителна победа участието си в груповата фаза на Лига на конференциите.

Българският шампион взе важни 3 точки в домакинството си на словашкия Спартак Търнава, като го надигра категорично с 4:0.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ВИЖТЕ ТУК>>>

На стадиона в Разград двата тима предложиха изключително скучна първа част, която обаче беше компенсирана от вихрена втора. Първото попадение за "орлите" бе дело на единствения българин на терена Иван Йорданов, а след това дойде часът на поляка Якуб Пьотровски, който заби нови два гола. В края се разписа и Руан Секо.

Така Лудогорец излезе начело в група Н с по-добра голова разлика от турския гранд Фенербахче, който по същото време в другия мач спечели с 3:1 срещу Нордселанд.

Лудогорец пое инициативата още в първите минути и наложи домакински натиск, който пък принуди гостите да се защитават с цената на жълт картон още в петата минута - получи го дефанзивният халф Желкович.

Въпреки това - в първите 30 минути липсваха сериозни опасности пред двете врати, като двата тима действаха предпазливо. Статистиката също бе красноречива - гостите отправиха първи изстрел към вратата на Лудогорец чак в 35 минута на мача.

БТА

"Орлите" отговориха в последната минута, когато изстрел на Клод Гонсалвеш мина близо до страничната греда. Като цяло доста пестелива продукция през първата част.

Още за в началото на второто полувреме обаче "орлите" изригнаха.

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Единственият българин на терена в Разград - Иван Йорданов, се разписва. Той прати топката в мрежата още в първата минута на втората част, извеждайки Лудогорец напред в резултата - 1:0.

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Само 4 минути по-късно българският отбор стигна до второ попадение. Якуб Пьотровски получи чудесен пас и от 4 метра отбеляза в опразнената врата, удвоявайки преднината на Лудогорец - 2:0.

БТА

Гостите пробваха да върнат едно попадение, но вместо това получиха трето.

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново Якуб Пьотровски наказа Спартак. В 62 минута полякът пробва далечен удар, който изненада вратаря за 3:0 и на практика домакините убиха всякаква интрига в мача.

След попадението в игра за гостите се появи един добре познат у нас играч - Роман Прохазка, който бе капитан на столичния "Левски". Дори и той обаче не успя да помогна на тима си за поне почетно попадение в Разград, като се отчете единствено с жълт картон.

Така Лудогорец доигра в спокойно темпо срещата и дори отбеляза четвърти гол чрез Руан Секо в продълженията, който подпечата важните 3 точки на старта.